Dzisiaj tj. 23.04.2021 r. około godziny 23:30, wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tarnobrzeg na osiedlu Sobów. Na miejsce skierowane zostały zastępy PSP, OSP, WRD, OPI.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego marki Renault, który po zderzeniu wylądował w rowie na dachu.

Na miejscu pracowały służby, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia, oświetliły teren oraz zabezpieczyli pojazd przed możliwymi wyciekami.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pojazd marki Renault z niewyjaśnionych przyczyn stał na przejeździe kolejowym jego tylną częścią i pomimo nadawanego sygnału dźwiękowego przez szynobus nie zjechał z przejazdu. Z wstępnych ustaleń policji jak i relacji świadków wynika, że mógł ulec awarii, dlatego pozostał na przejeździe kolejowym. Kierowca pojazdu marki Renault zbiegł z miejsca zdarzenia.

Aktualnie policja prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie całego zdarzenia, również trwa ustalanie miejsca w którym może przebywać kierowca pojazdu Renault, jak i na miejsce ściągani są policyjni technicy z KMP Tarnobrzeg.

Działania policjantów mogą potrwać do późnych godzin nocnych, bądź wczesno porannych, ruch na trasie kolejowej jest całkowicie wstrzymany, również na miejscu pracują pracownicy SOK.