Wczoraj około godziny 21, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej 77 w miejscowości Gorzyce przy skręcie na Motycze Poduchowne. Na miejsce zadysponowane zastępy PSP, OSP, Policja i ZRM.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu Straży Pożarnej jakim był OSP Gorzyce, strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście, który niestety posiadał rozległe obrażenia wewnętrzne, mężczyzna po dojeździe strażaków nie posiadał żadnych funkcji życiowych, następnie dojechał ZRM stacjonujący w Gorzycach i przystąpił do resustytacji poszkodowanego, jednak i to nie pomogło- lekarz stwierdził zgon. Kierująca samochodem osobowym marki Mitsubishi, nie doznała poważnych obrażeń, została ona przetransportowana przez ZRM do szpitala w Tarnobrzegu, a po badaniach zwolniona.

Ze wstępnych ustaleń wynika:
Kierująca samochodem osobowym podróżowała DK 77 od strony Sandomierza w kierunku Stalowej Woli i skręcała w lewo na Motycze Poduchowne, kierujący motocyklem jechał od strony Stalowej Woli w kierunku Sandomierza, wyprzedził jeden samochód po czym uderzył w prawy tył samochodu Mitsubishi, a następnie o latarnie. Siła uderzenia była tak duża, że motocykl leżał 20m od samochodu, a kolejne 20 m poszkodowany, kask motocyklisty leżał po drugiej strony ulicy około 30 m.

Na miejscu strażacy zabezpieczali i oświetlali teren działań prokuratora jak i techników z KMP Tarnobrzeg. Ruch do 1 w nocy był zablokowany, policja wyznaczyła objazdy.