Dzisiaj po godzinie 20, SKKM PSP w Tarnobrzegu otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na DK9 (146 km) w miejscowości Jadachy, na miejsce zadysponowane zostały zastępy JRG Nowa Dęba i OSP Jadachy, ZRM Nowa Dęba.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie o wypadku drogowym, z nieoficjalnych informacji pojazd ciężarowy marki DAF podróżując w DK9 w kierunku Tarnobrzega, uległ awarii, podczas jazdy wystrzeliła opona, kierowca pojazdu stracił panowanie nad nim i w jechał na przeciwległe pobocze kładąc się na swoimprawym boku. Strażacy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ZRM zaopatrywał kierowcę, który został zabrany do szpitala w Tarnobrzegu, a strażacy przystąpili do rozpoznawania substancji, które zostały przewożone. Niestety, nie udało się rozpoznać przewożonych materiałów i podjęto decyzję o zadysponowaniu SGRChem Nowa Sarzyna, oraz o zadysponowaniu oficera operacyjnego miasta.

Po parunastu minutach na miejsce dotarł oficer operacyjny miasta pełniący dyżur bryg. Jacek Widuch, który przejął dowodzenie nad akcją ratowniczo- gaśniczą.

Po około pół godziny na miejsce przyjechała grupa chemiczna SGRChem Nowa Sarzyna i przystąpiła do rozpoznawania oraz neutralizacji wycieków. Droga na czas działań jest i będzie zablokowana, aż do czasu przepompowania zbiorników. Działania nadal trwają…