Dzisiaj około godziny 20:30, SKKM PSP w Tarnobrzegu otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowa Dęba na ulicy ks. Łagockiego (DK9 – naprzeciwko sklepu Stokrotka). Na miejsce zadysponowane zostały zastępy PSP, ZRM i patrol policji.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym brały udział dwa pojazdy osobowe, jeden marki Audi, a drugi marki Ford. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca samochodu marki Ford zamierzał skręcić w lewo na parking sklepu Stokrotka, a podróżujący marki Audi zmierzał w kierunku Tarnobrzega od Rzeszowa. Kierowca Forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym uczestnikom wypadku, zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych i odłączyli akumulatory. W zdarzeniu nikt nie doznał poważnych obrażeń, ZRM, który przybył na miejsce nie stwierdził, u nikogo potrzeby zabrania do szpitala. Ruch podczas działań ratowniczo-gaśniczych był zablokowany, aktualnie odbywa się wahadłowo. Na miejscu pracują policjanci z Komisariatu w Nowej Dębie.