Dzisiaj około godziny 8, SKKM PSP w Tarnobrzegu otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tarnobrzeg na ulicy Warszawskiej. Na miejsce zadysponowano zastępy PSP, WRD i ZRM.

Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej, na miejscu już była karetka z szpitala w Tarnobrzegu, która najechała na wypadek udając się do innego wezwania, udzieliła ona pomocy poszkodowanemu mężczyźnie i przekazała strażakom do czasu przybycia kolejnego zespołu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że: kierowca samochodu marki Mercedes jadąc w kierunku Tarnobrzega zemdlał i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w zbiornik pojazdu ciężarowego marki Scania. Kierowcą Mercedesa był około 70 letni mężczyzna, w stanie dobrym został zabrany do Szpitala w Tarnobrzegu przez ZRM, który stacjonuje w Gorzycach. Kierowca ciężarówki (wiek około 30 lat) nie odniósł poważnych obrażeń i został na miejscu.

Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanym, neutralizacji wycieków, odłączeniu akumulatorów i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejscu również działają policyjni technicy, którzy ustalą dokładny przebieg zdarzenia.