Około godziny 00:15, SKKM PSP w Tarnobrzegu otrzymało zgłoszenie o pożarze przy zakładzie zajmującym się produkcją wyrobów pasmanteryjnych. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy PSP i OSP.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu z OSP Baranów Sandomierski, na miejscu objętym pożarem był cały budynek murowany, o wymiarach około 10×30. Na miejsce zostały zadysponowane kolejne zastępy z OSP Skopanie i JRG Tarnobrzeg, a następnie z OSP Wola Baranowska. Na miejscu pożar w dolnych pomieszczeniach został opanowany szybko, aczkolwiek utrudnieniem był strop i blaszany dach, który cały czas był objętym pożarem. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych gasili pożar za pomocą 4 prądów wody.

Na miejsce został skierowany oficer operacyjny powiatu tarnobrzeskiego bryg. Robert Głaz – dowódca JRG Nowa Dęba, który dowodził akcją ratowniczo-gaśniczą. Zadysponowano również, podnośnik z JRG Nowa Dęba, który po dojeździe na miejsce przystąpił do gaszenia i prac rozbiórkowych. Z powodu nie wystarczających ilości butli z powietrzem zadysponowany został SPgaz z JRG Łancut. Działaniami następnie dowodził Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu kpt. Daniel Myszka.

Skierowano na miejsce drabinę z JRG Tarnobrzeg, która pomogła przy pracach rozbiórkowych dachu. Działania strażaków zakończyły się około godziny 7.