Dzisiaj około godziny 18, SKKM PSP w Tarnobrzegu otrzymało zgłoszenie o pożarze lasu na wysokości miejscowości Jamnica, po dokładnym ustaleniu miejsca pożaru, ostatecznie zgłoszenie przekazano do SKKM PSP w Stalowej Woli. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy PSP, OSP, Policji i Straży Leśnej.

Na miejscu pracowało około 30 zastępów straży pożarnej. Działania były prowadzone od drogi pożarowej, od której zostały rozwinięte kilkanaście odcinków węża, aby móc przystąpić do gaszenia. Na miejscu pracował również Komendant Wojewódzki PSP na Podkarpaciu nadbryg. Andrzej Babiec.

Działania z powietrza wspierane były przez strażaków z JRG Przeworsk, którzy za pomocą specjalnego drona z kamerą termowizyjną dysponowali strażaków i jednostki, aby skutecznie gasiły pożar. Służby leśne za pomocą traktorów przeorywały ziemię wokół palącego się lasu i młodnika, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru.

Około godziny 22:30 zgłoszono wstępną lokalizację, część zastępów będzie odsyłanych do swoich remiz, a kolejna część będzie przelewać i dogaszać palące się pogorzelisko.

Poniżej znajdują się SIS z powiatu tarnobrzeskiego.