Około godziny 3 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Gorzyce na ulicy Marii Konopnickiej. Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowane zostały zastępy z miejscowej OSP oraz zastępy PSP, później kolejne przysyłano z pobliskich miejscowości.

Po dotarciu na miejsce pożaru zastęp z OSP Gorzyce potwierdził zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego, strażacy wyposażeni w aparaty ochronny dróg oddechowych rozwinęli linię główną, a następnie gaśnicze i przystąpili do podawania prądów wody z zewnątrz. Osoby znajdujące się w budynku ewakuowały się przed przybyciem zastępów.

Na miejsce dojeżdżały kolejne zastępy PSP, OSP, które wspomagały siły pierwszych w postaci dodatkowych par rąk do pracy oraz jaki i przy dostarczaniu kolejnych AODO.

Nieoficjalne informacje:

Palił się dom konstrukcji murowanej, który był ocieplony styropianem. Ze wstępnych i nieoficjalnych informacji wynika, że pożar swój początek miał w kotłowni, która znajdywała się od tyłu budynku, to właśnie przez składowane blisko drewno miał zapalić się cały dom.

Działania strażaków utrudniała powierzchnia domu, która była naprawdę spora i ciężko było zlokalizować ogień, który wciąż miał dostęp do tlenu. Strażacy od wewnątrz i zewnątrz tłumili płomienie za pomocą wody. Składowane drzewo w kotłowni było sukcesywnie wywalane na zewnątrz i przelewane.

Strażacy za pomocą drabiny mechanicznej przystąpili do rozbiórki dachówki, która przykrywała cały dom, a następnie dogaszają płomienie wydobywające się spod niej.

Na miejscu pracowali również policjanci z KMP Tarnobrzeg z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili właściciela i będą ustalać przyczynę powstania pożaru.

W późniejszej fazie działań na miejsce został zadysponowany samochód operacyjny z JRG Tarnobrzeg z kamerą termowizyjną, mający na celu sprawdzenie budynku względem temperatury i możliwego ponownego zapalenia.