Wczoraj około godziny 20:30, wpłynęło zgłoszenie do służb o mężczyźnie, który powrócił z Niemiec i oddalił się od swojego miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce skierowano patrol policji z KMP Tarnobrzeg, który ustalił, że mężczyzna przebywający na terenie Niemiec wrócił niedawno do Polski i z obawy przed korono wirusem nCoV-2019 oddalił się w nieznanym kierunku.

Na miejsce zadysponowane zostały patrole policji oraz zastępy OSP z terenu Baranowa Sandomierskiego i Nowej Dęby. Strażacy rozpoczęli poszukiwania pobliskich lasów i pól, ponieważ to tam udał się ten mężczyzna. Blisko po około 4 godzinach działań udało się znaleźć mężczyznę, na polach przy ulicy Granicznej w Woli Baranowskiej.

Po znalezieniu mężczyzny zostały wdrożone odpowiednie procedury z wszelkimi środkami bezpieczeństwa. Do poszkodowanego udał się ratownik w kombinezonie specjalnym i przeprowadził z nim wywiad, który miał na celu potwierdzić wstępnie zarażenie. Na miejsce w drodze był Zespół Ratownictwa Medycznego z Padwi Narodowej. Wstępnie ustalono, że poszukiwany nie wymaga hospitalizacji z powodu korono wirusa, lecz z powodów psychicznych.

Po dotarciu na miejsce ZRM, potwierdzono, że pacjent z obawy przed nCoV-2019 chciał się schować w lesie i nie zostać zarażonym, aktualnie został przetransportowany do szpitala psychiatrycznego w Nowej Dębie i tam dalej będą odbywać się czynności medyczne.