Dzisiaj około godziny 12, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnobrzegu patrolowali jedno z osiedli i postanowili zatrzymać do kontroli młodego mężczyznę, który poruszał się motocyklem bez tablicy rejestracyjnej.

Niestety motocyklista wybrał złą opcję i zaczął uciekać po terenie osiedla Wielowieś. Policjanci samochodem nieoznakowanym marki BMW z wideo rejestratorem ruszyli w pościg. Motocyklista stwarzał zagrożenie w ruchu lądowym, łamał przepisy (jechał z dużą prędkością, nie stosował się do znaków) i uderzył w policyjny radiowóz. Pościg trwał.

Ucieczka skończyła się kiedy motocyklista po raz kolejny uderzył w radiowóz i wylądował on na posesji jednych z mieszkańców osiedla. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, aby zatrzymać 20- latka.

Kierujący jednośladem został poddany badaniu trzeźwości i na obecność narkotyków, tak jak i policjanci, którzy prowadzili pościg. Na obecną chwilę, wiadomo, że policjanci byli trzeźwi.

Aktualnie na miejscu prowadzone są działania przez policyjnych techników. Motocyklista będzie musiał ze swojego ubezpieczenia pokryć koszty remontu policyjnego radiowozu BMW.

Zatrzymany został zabrany do szpitala na badania.

Mężczyzna w wieku 20 lat, za swoje przestępstwa odpowie przed sądem.