Dobiegł końca długi majowy weekend. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. W tych dniach, na drogach powiatu tarnobrzeskiego było bezpiecznie, nie odnotowano wypadków drogowych. Podczas prowadzonych działań, policjanci skontrolowali 171 kierowców, ujawnili 166 wykroczeń w tym 127 przekroczeń prędkości. Ukarali 86 kierowców, 6 z nich straciło swoje prawo jazdy.

Od 30 kwietnia policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, prowadząc działania kontrolno-prewencyjne, celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

Podczas prowadzonych działań, na terenie powiatu tarnobrzeskiego było bezpiecznie. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali 171 kierowców, ujawnili 166 wykroczeń w tym 127 przekroczeń prędkości. Mundurowi ukarali 86 kierowców, 6 straciło prawo jazdy. Interweniowali na miejscu5kolizji drogowych w tym jednej z udziałem dzikiej zwierzyny. Zatrzymali 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, mimo, wypitego wcześniej alkoholu.

  • W piątek, przed godz. 15, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Nowej Dębie na drodze wojewódzkiej nr 872. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 51-letni mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze wprost do rowu. Kierowca przewoził ładunek w postaci kruszywa. Był pijany. Badanie urządzeniem wykazało u niego 1,48 promila alkoholu w organizmie. 51-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
  • W sobotę, około godz. 16, policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach, zatrzymali na ul. Piłsudskiego w Trześni kierowcę renault, 47-letni mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało u niego 0,30 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem znajdując się po użyciu alkoholu 47-latek odpowie przed sądem.
  • W niedzielę, po godz. 11, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na drodze w Nowej Dębie rowerzystę. 34-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który kierował jednośladem był nietrzeźwy. Badanie urządzeniem wykazało u niego 0,78 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem.
  • Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Do zdarzenia doszło przed godz. 18, na tarnobrzeskiej Wisłostradzie. 25- letni mężczyzna kierując motocyklem jechał z prędkością 184 km/h przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 134 km/h. Motocyklista za przekroczenie dozwolonej prędkości na 3 miesiące stracił swoje prawo jazdy, otrzymał mandat i punkty karne.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Podziękowania dla funkcjonariuszy występujących na zdjęciach, za możliwość fotografii wizerunku.